Domov by měl být klidným a příjemným místem, ve kterém odpočíváte, bavíte se a trávíte čas se svou rodinou. Naše společnost vám k tomu přispěje dodávkou vhodných technologií na míru. Zajistíme vám stabilní i příjemné prostředí vašeho domova s ohledem na životní prostředí a optimalizaci energetické spotřeby.

Klimatizace příjemně ochlazuje nebo naopak ohřívá vzduch v místnosti a zajišťuje tak tepelnou pohodu po celý rok. Nejnovější klimatizační systémy produkují čistý a zdravý vzduch, což ocení především citlivější jedinci. Klimatizace odvlhčují a působí preventivně proti plísním. Navíc nejsou hlučné a nezpůsobují v místnosti průvan.

Jaký typ klimatizace zvolit?

Monosplit

Jednoduché jednotky, které se skládají z jedné vnitřní a jedné venkovní jednotky. Ideální varianta bez velkých stavebních úprav pro stávající rodinné domy, byty a případně novostavby. Naši montážní partneři vám klimatizaci nejen odborně nainstalují a zprovozní, ale i zaškolí v jejím používání.

Více informací

Multisplit

Řešení ideální pro novostavby, kde lze pohodlně při stavbě domu rozvést rozvody pro vnitřní jednotky. Naši montážní partneři vám klimatizaci nejen odborně nainstalují a zprovozní, ale i zaškolí v jejím používání.

Více informací

Mobilní klimatizace

Ideální řešení v případě, že není možné instalovat uživatelsky komfortnější nástěnnou klimatizační jednotku. Vhodné především pro byty v bytových/panelových domech bez potřeby instalace odbornou firmou.

Více informací

Co nabízí moderní klimatizace

Časovač naprogramuje požadovanou teplotu, která bude v místnosti po příchodu do vašeho domova.

Tlačítko turbo spustí intenzivní chlazení nebo topení, aby bylo co nejdříve dosaženo požadované teploty.

Anti cool air zajišťuje v módu topení předehřev a zamezení výfuku studeného vzduchu z vnitřní jednotky.

QUIET zapne nejnižší možný tichý režim vnitřní jednotky.

Možnost připojení klimatizací do chytré domácnosti.

Nastavitelné lamely umožňují usměrnit vyfukovaný vzduch požadovaným směrem a funkce swing mění pravidelně nastavení lamel a umožňuje stejnoměrné ochlazování vzduchu v celé místnosti.

Funkce DRY zajistí odvlhčování.

Některé klimatizace jsou vybaveny absorpčními filtry, které zachycují prach, tabákový dým, mikroskopické viry a bakterie.

Výkon klimatizace

Při výběru klimatizace nezapomínejte na výkon, který je důležitý pro ochlazení celé místnosti. Ten se odvíjí od několika parametrů, které byste si měli dopředu zjistit.

  • Velikost prostoru, který chcete chladit/vytápět v m².
  • Orientace místnosti ke světovým stranám.
  • Počet oken a jejich plocha.
  • Typ místnosti (podkroví, přízemí, suterén).
  • Další zdroj tepla v místnosti (spotřebiče, osoby apod.).

Přehled potřebného výkonů klimatizace dle velikosti místnosti či klimatizovaného prostoru (standardní místnost = hrubý přepočet).

Místnosti (m²) Výkon klimatizace
do 20 2,5 kW
20 – 40 3,5 kW
40 – 60 5,0 kW
60 – 80 7,0 kW